Notes (0)

Szczecin Prawobrzeże : ulubiona dzielnica szczecinian

Szczecin dzieli się na cztery części: Północ, Zachód, Prawobrzeże i Śródmieście. Pomimo rosnącej popularności takich dzielnic jak: Warszewo, Bezrzecze czy Gumieńce, szczecinianie wciąż jeszcze wskazują Prawobrze jako miejsce najlepsze do zamieszkania. Dlaczego?

Prawobrzeże tworzy aż jedenaście osiedli. Te najpopularniejsze to: Bukowe, Słoneczne, Majowe, Kasztanowe i Zdroje. Dominującą zabudową są tu bloki z wielkiej płyty, a okolica jest już zagospodarowana. Większość mieszkań na wynajem lub sprzedaż to mieszkania z rynku wtórnego. Dzięki temu inwestorzy wiedzą co kupują. Sklepy, szkoły, punkty rozrywki, place zabaw czy przystanki autobusowe mają stałe lokalizacje. Pozwala to dopasować okolicę do indywidualnych potrzeb lokatorów. Zabudowana przestrzeń pozostawia niewielkie ryzyko zmian. Osoby wybierające Prawobrzeże najczęściej poszukują mieszkania gotowego do zamieszkania - z urządzoną przestrzenią, umeblowanego i wyposażonego w sprzęt AGD. Najczęściej są to rodziny z dziećmi.

Nieruchomości dostępne na Prawobrzeżu są też tańsze, niż te na Pogodnie, Gumieńcach, Warszewie czy wsiach pod Szczecinem. Do tego przy większości ofert istnieje możliwość negocjacji ceny. Rynek pierwotny to też mniej formalności i krótszy czas oczekiwania na realizację umowy. Oczywiście należy liczyć się z tym, że mieszkanie z drugiej ręki może być obciążone wyższymi kosztami utrzymania - opłata za energię, ogrzewanie czy fundusz remontowy, jednak nie jest to zasadą. Przed dopięciem formalności można zrobić rozeznanie wśród mieszkańców osiedla, zasięgając informacji co do wysokości bieżących opłat.

Choć Prawobrzeże zajęte jest głównie przez bloki z wielkiej płyty, nie oznacza to, że nie ma tam niższego budownictwa. Płonia, Podjuchy, Wielgowo czy Dąbie to też kilkupiętrowe budynki, a nawet kilkuletnie osiedla. Inwestorzy mają szansę znaleźć mieszkanie na sprzedaż w nowym budownictwie z zaletami nieruchomości od dewelopera. Poszukiwania ułatwia kontakt z biurem nieruchomości. Agencja dysponuje bazą mieszkań, domów i lokali na wynajem lub na sprzedaż. Określając swoje preferencje znacznie łatwiej i szybciej odnaleźć wymarzoną nieruchomość.

Podsumowując, Prawobrzeże to doskonałe miejsce by się ustatkować. Wśród jedenastu osiedli można wybrać mieszkanie idealne pod kątem sąsiedztwa i ceny. Co najważniejsze Prawobrzeże gwarantuje, że widok za oknem raczej na lata pozostanie taki sam.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin Prawobrzeże - Szczecin, Bukowe, Majowe, Zdroje, Dąbie, Podjuchy, Płonia, Kijewo, Kliniska Wilekie, Załom