Notes (0)

Mieszkanie na wynajem dla studenta - Prawobrzeże Szczecin

Kawalerka, mieszkanie dwupokojowe, a może loft? Przełom lata i jesieni to czas kiedy studenci ruszają na poszukiwania mieszkań do wynajęcia. Choć wokół studenckich najmów krąży wiele legend, nie można generalizować. Gdzie i jak najlepiej przygotować studenckie m?

Mieszkanie do wynajęcia w pobliżu uczelni, to oferta z pozoru doskonała. Z pozoru, ponieważ mimo świetnej lokalizacji student, co miesiąc musi liczyć się z wysokim czynszem, a każdego dnia walczyć ze sobą - wiadomo im bliżej do szkoły, tym dłużej się idzie. Z kolei wynajmujący musi nastawić się na dużą rotację lokatorów, stosunkowo częste naprawy usterek i regularne odświeżanie mieszkania. Okazuje się, że mieszkania w innych dzielnicach często cieszą się równym powodzeniem, a warunki najmu bywają znacznie korzystniejsze dla obu stron.

Choć na szczecińskim Prawobrzeżu nie funkcjonuje żaden wydział uczelni wyższej, to studenci chętnie sprawdzają tamtejsze oferty. Po pierwsze, ceny najmu nie są zawyżone, po drugie, dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta. W znacznej większość są to studenci studiów magisterskich i osoby nastawione na stabilizację i spokój, którą gwarantuje prawa strona miasta. W takiej sytuacji wynajmujący zyskuję gwarancję stałych wpływów z czynszu, a nawet szansę na przedłużenie umowy najmu po zakończeniu edukacji najmujących. Jeśli nawet po kilkuletniej współpracy najmujący nie będą zainteresowani przedłużeniem umowy, to jest spora szansa, że polecą wynajmującego, a może nawet przyprowadzą kolejnych studentów z młodszych roczników.

Prawobrzeże ma wiele do zaoferowania ludziom młodym. Pośród 11 osiedli najpopularniejsze to: Kasztanowe, Zdroje, Bukowe, Słoneczne, Kijewo, Dąbie, MajoweZałom czy Płonia. W znacznej większości budynki mieszkalne stanowią bloki z wielkiej płyty oraz wieżowce. Większość z nich jest odremontowana i ocieplona. Jednak w ostatnich latach powstało też wiele nowych budynków mieszkalnych w tym apartamentowców. Prawobrzeże ma w pełni rozwiniętą infrastrukturę, kursują autobusy oraz tramwaje docierające bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta. Dodatkowo w Szczecin Dąbie i Zdroje, to również stacja PKP, z której można się dostać do Gryfina czy Goleniowa lub też większych miast. Wartością dodaną jest też sąsiedztwo parku krajobrazowego, puszczy, rzeki i jezior.

Wynajem mieszkania studentom, to równie stabilna forma zarobków, jak standardowy wynajem. Należy tylko dobrze się przygotować. W znalezieniu odpowiedniej grupy docelowej, stworzeniu oferty wraz z ustaleniami warunków użytkowania i niezbędnymi dokumentami na pewno pomoże agencja nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin Prawobrzeże - Szczecin, Bukowe, Majowe, Zdroje, Dąbie, Podjuchy, Płonia, Kijewo, Kliniska Wilekie, Załom