Notes (0)

Flipping nieruchomości w Szczecinie - jak to w zasadzie działa?

House flipping, to coraz popularniejsze w naszym regionie hasło. Najprościej tłumacząc oznacza kupić tanio - sprzedać drogo. Czy w praktyce również jest tak łatwo?

House flipping to metoda, która przywędrowała do Polski ze Stanów. Polega na szybkim zakupie nieruchomości w okazyjnej cenie, renowacji i sprzedaży z zyskiem. Mowa tu o nieruchomościach takich jak - mieszkanie na sprzedaż do gruntownego remontu, dom do przebudowy, lokal do wykończenia, itd np. na prawobrzeżu Szczecina. Aby sprawnie realizować założenia house flippingu potrzebne jest stabilne zaplecze finansowe w postaci gotówki. Jeśli jest, można rozpocząć poszukiwania.

Niski standard mieszkania, potrzeba generalnego remontu, stary budynek i niska cena - to podstawowe kierunki researchu. Niestety, ale nie są to hasła, które umieszcza się w internetowych ogłoszeniach w kategorii “sprzedam mieszkanie w Szczecinie”. Jak więc szukać? Warto zacząć od wybrania najatrakcyjniejszych części miasta, a następnie je sprawdzić pod kątem stojących tam budynków. Zabytkowe kamienice zawsze kryją w sobie wiele niespodzianek, dlatego należy poświęcić im najwięcej czasu. Mieszkania w kamienicach to gwarancja otwartej przestrzeni, sporego metrażu i niestandardowych wykończeń, które po renowacji mogą znacznie wpłynąć na cenę. Oprócz standardu i wartości mieszkania istotna jest też lokalizacja. I tu dobra wiadomość - kamienice w Szczecinie zajmują niemal całe centrum.

O pomoc w odkryciu odpowiedniego M do remontu można zwrócić się do biura nieruchomości. Agencja zna rynek i wie jak się po nim poruszać. W ten sposób znacznie skróci się czas poszukiwań. Pośrednik może też pomóc przy negocjacjach ceny. Właściciele nieruchomości do remontu wystawionych na sprzedaż to często osoby, które nie mają możliwości finansowych czy czasowych, żeby zająć się mieszkaniem. Wiele z nich otrzymało mieszkanie w spadku czy od rodziców wyprowadzając się z domu, ale od lat z niego nie korzystają. Takim osobom zwykle bardziej, niż na pieniądzach zależy na czasie. Pomoc doświadczonego w negocjacjach agenta nieruchomości na pewno będzie tu pomocna.

Po zdobyciu nieruchomości, czas na remont. Oprócz odmalowania ścian na biało najczęściej konieczna jest wymiana instalacji elektrycznej, gazowej, a także wymiana podłóg i okien. Dwa kluczowe dla całego remontu pomieszczenia to oczywiście łazienka i kuchnia. Trzeba je dopieścić nieco bardziej, niż salon i sypialnie, którym wystarczy odrobina bieli na ścianach i drewna na podłodze. Dopieścić nie oznacza jednak przesadzić - mieszkanie powinno być urządzone w ponadczasowym stylu i oferować neutralne rozwiązania. Styl 

skandynawski będzie sprzymierzeńcem takiego przedsięwzięcia. Po zakończonych pracach pozostaje już tylko sprzedać odnowione mieszkanie z zyskiem. I tu ponownie można zwrócić się o pomoc do agencji nieruchomości.

 

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin Prawobrzeże - Szczecin, Bukowe, Majowe, Zdroje, Dąbie, Podjuchy, Płonia, Kijewo, Kliniska Wilekie, Załom