Notes (0)

Elektroniczny klucz do domu - czy warto inwestować w technologię?

Bezpieczeństwo domu czy mieszkania to niewątpliwie jedna z najważniejszych spraw dla każdego właściciela nieruchomości. Dzięki nowoczesnym technologiom zamiast korzystać z tradycyjnych mechanicznych zabezpieczeń drzwi i okien, można zamontować zamki elektroniczne i zamiast pęku kluczy, nosić przy sobie kartę lub magnetyczny brelok. Tylko czy na na pewno nowe metody są lepsze od tych starych?

System klucza elektronicznego to wciąż nowość na szczecińskim rynku nieruchomości. Co prawda właściciel domu, chcąc zainstalować elektroniczny system, nie musi przebudowywać budynku czy wprowadzać w nim drastycznych zmian. Wystarczy podłączyć kilka kabli, zainstalować specjalną wkładkę w zamkach i w zasadzie - to tyle. Wszystkim zajmuje się specjalista. Po takiej procedurze właściciel nieruchomości otrzyma rozwiązanie umożliwiające otwieranie wszystkich drzwi w domu jednym kluczem. Nowoczesny system jest niskoenergetyczny, a co za tym idzie, oszczędny i bezpieczny. Najczęściej wybieraną opcją jest otwieranie drzwi za pomocą transpondera, czyli breloka z magnesem lub karty. Po przyłożeniu przedmiotu do czytnika, zamek zostaje automatycznie odryglowany.

 

Osoby przywiązane do tradycyjnego kształtu klucza mogą zdecydować się też na mechaniczny system klucza. W każdym zamku na terenie domu montuje się inną wkładkę, które w ten sam sposób reagują na jeden dedykowany im klucz. Dzięki temu, można pożegnać się z pękiem kluczy do drzwi wejściowych, bocznych, piwnicznych czy garażowych.

Od razu nasuwa się pytanie - a co jeśli zgubimy taki transponder, który otwiera wszystkie drzwi w naszej nieruchomości? Producenci zasłaniają się odpowiedzią - tradycyjne klucze też przecież można zgubić. Kartę czy brelok można schować w portfelu. Żeby odblokować zamki przedmiotu nawet nie trzeba ich wyciągać - wystarczy przyłożyć cały portfel do czytnika. Gdyby jednak elektroniczny klucz został zgubiony, firma instalująca system stworzy nowy. Każdy klucz ma swoje specjalne oznaczenie zgodne z kartą kodową, a więc nie ma możliwości jego podrobienia. Co ciekawe, tylko producent może wygenerować nowy klucz do konkretnego zamka, co z jednej strony jest utrudnieniem, z drugiej zwiększa bezpieczeństwo domu.

Sporą zagadką jest też pytanie - co jeśli w domu przydarzy się awaria prądu? Choć w mieście w XXI wieku to wydarzenie niezwykle rzadkie, to sytuacja jest zupełnie inna w kontekście obrzeży miast i na wsiach. Niestety, ale awaria prądu może na chwilę odciąć nas od nieruchomości.

Poszukując inteligentnego domu warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów z branży nieruchomości. Agencje nieruchomości dysponują obszernymi bazami domów i mieszkań oraz współpracują z firmami oferującymi nowoczesne rozwiązania technologiczne dla domów i mieszkań. Zaufani przedstawiciele to gwarancja pewnej inwestycji, takiej, której nawet brak prądu nie będzie straszny.   

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin Prawobrzeże - Szczecin, Bukowe, Majowe, Zdroje, Dąbie, Podjuchy, Płonia, Kijewo, Kliniska Wilekie, Załom