Notes (0)

Działka budowlana pod inwestycje na Prawobrzeżu w Szczecinie. Czy warto?

Działki budowlane w podmiejskich dzielnicach najczęściej są drogie i małe, z kolei te położone poza granicami miasta mają słabe uzbrojenie. Na szczęście nie jest to zasadą - dowodem są nieruchomości na Prawobrzeżu, Szczecin.

Działka na sprzedaż w Szczecinie może być lokatą pieniędzy lub inwestycją własną, np. w wymarzony dom czy pod dzierżawę. Prócz Warszewa, Bezrzecza czy Gumieniec na zagospodarowanie czekają też tereny Prawobrzeża. O ile te pierwsze dzielnice są typowo mieszkalnymi obszarami, to Prawobrzeże stwarza możliwości inwestycji zarówno w grunt pod budowę domu czy nawet całego osiedla mieszkaniowego, jak i ziemi pod halę, magazyn. Wybierając grunt spośród ofert typu: działka budowlana na sprzedaż, należy dokładnie zbadać okolice. Z budową domu nie zawsze warto wchodzić na ścisłość między inne wzniesione już domy lub w wolną przestrzeń pomiędzy magazynami. Podobnie z działkami dedykowanymi inwestycją komercyjnym. Bliskość osiedli mieszkalnych nie musi być minusem, ale w przypadku magazynów czy segregowni towarów, znacznie lepsze lepsza będzie działka na “odludziu”. Pomocny w wyborze na pewno będzie miejski plan zagospodarowania przestrzennego.

Tereny Prawobrzeża doceniają też kolejni wielcy inwestorzy. Pod koniec 2017 r. krakowska spółka 7R kupiła działkę o wielkości ok. 22 tys. m kw. przy ul. Struga, tuż za centrum Outlet Park Szczecin. Wiadomo już, że firma postanowiła wznieść tam halę o powierzchni 10,5 tys. m kw. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania działka za centrum handlowym na Prawobrzeżu jest przeznaczona pod obiekty magazynowe, przemysłowe oraz zabudowę usługową. Stąd też docelowo stanie tam hala magazynowo-logistyczna 7R City Flex Szczecin. Obiekt będzie dedykowany operatorom zajmującym się m.in. e-handlem. Spółka 7R to kolejny duży inwestor na szczecińskim rynku. Firma jest znana m.in. jako sponsor drużyny siatkarskiej i polskich kolarzy. To również właściciel dużych centrów w Krakowie i w Gdańsku. Firma zbudowała też m.in. dwa centra serwisowe dla firmy MAN, magazyny marki Home &You a także zakłady produkcyjne dla Velvet Care i Teekanne.

Agencje nieruchomości dysponuje ofertami zarówno tych niewielkich działek budowlanych dedykowanych pod budowę domów, jak i wielkometrażowymi grunatami pod wzniesienie hali. Przede wszystkim warto na początek zapoznać się z planami zagospodarowania Prawobrzeża, a nóż trafi się okazja do ulokowania pieniędzy i odsprzedania działki z zyskiem. O pomoc w doradztwie też można zwrócić się do agencji nieruchomości.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin Prawobrzeże - Szczecin, Bukowe, Majowe, Zdroje, Dąbie, Podjuchy, Płonia, Kijewo, Kliniska Wilekie, Załom