Notes (0)

Apartament w doskonałej lokalizacji – Prawobrzeże Szczecin

Decydując się na zainwestowanie w lokal mieszkalny musimy podjąć decyzję czy wybierzemy mieszkanie czy apartament. Ponadto jeśli myślimy o nieruchomości w Szczecinie, należy odpowiedzieć na pytanie czy będzie to lokal z lewej, czy z prawej strony miasta.

Szczecin podzielony jest na dwie części: lewobrzeżną i prawobrzeżną. Lewa strona to centrum miasta - urzędy, duże centra handlowe, bulwary. Prawa strona to spokojniejsze, rodzinne dzielnice takie jak: Kasztanowe, Zdroje, Bukowo, Słoneczne, Kijewo, Dąbie, Załom czy Płonia. Szacuje się, że na Prawobrzeżu mieszka ponad 84 tys. mieszkańców na 11 osiedlach. Przewagę stanowią bloki z wielkiej płyty oraz wieżowce. Większość z nich jest odremontowana i ocieplona. Co ważne obejścia wokół osiedli są zadbane – bezpieczne plance zabaw dla dzieci, ogrody społeczne, ogródki działkowe itd. W ostatnich latach do grona wieloletnich osiedli mieszkalnych dołączyły też nowe domy, nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych i lokale komercyjne firm usługowych. Nic dziwnego, Prawobrzeże ma w pełni rozwiniętą infrastrukturę, co ułatwia dostęp do centrum. Na południu znajduje się węzeł komunikacyjny, przebiega tędy droga europejska, krajowa i wojewódzka. Wartością dodaną jest też sąsiedztwo parku krajobrazowego, puszczy, rzeki i jezior.

Właśnie w takim miejscu warto pomyśleć o inwestycji w apartament. Czym różni się apartament od mieszkania? Otóż apartament to luksusowo urządzone, wielopokojowe mieszkanie lub otwarta przestrzeń o dużym metrażu. Mieszkanie natomiast, to po prostu lokal przeznaczony do mieszkania, zwykle znacznie skromniejszy i mniejszy od apartamentu. Deweloperzy tworząc nowe osiedla mieszkalne zawsze starają się umieścić w nieruchomości kilka lokali o cechach apartamentu. W tym przypadku nie bez różnic pozostaje też aspekt finansowy. Apartament to inwestycja o średniej wartości 500 - 700 tys. złotych. Mieszkanie, np. kawalerka to ok. 35 mkw. 100 - 300 tys. złotych. W brew pozorom, to właśnie mieszkanie jest bardziej wymagającą inwestycją, o dłuższym okresie zwrotu – trudniej o znalezienie najemcy, kwota najmu jest znacznie niższa, na starcie trzeba dodatkowo zainwestować w wyposażenie. Oczywiście, ceną można manipulować w zależności od lokalizacji czy metrażu, jednak w ostatecznym rozrachunku bardziej opłacalny jest apartament.

 W przypadku apartamentu największy wpływ na wartość ma właśnie lokalizacja. Prawobrzeże daje możliwość mieszkania nie tylko w spokojniej okolicy, ale też wynajęcia jachtu lub motorówki w pobliskiej przystani. Żeglować można również po Jeziorze Dąbie, natomiast na Zalewie Szczecińskim uprawiać wakeboarding, windsurfing czy surfing. Wartościowe jest także życie kulturalne Prawobrzeża, które głównie obraca się wokół Miejskiego Ośrodka Kultury.

Poszukując doskonałej oferty, warto zwrócić się o pomoc do biura nieruchomości. Doświadczony agent przygotuje listę dostępnych w bazie propozycji, a nawet wyszuka nowe. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i wybór apartamentu w pełni dostosowanego do naszych potrzeb.

© 2024 Elite Nieruchomości Szczecin Prawobrzeże - Szczecin, Bukowe, Majowe, Zdroje, Dąbie, Podjuchy, Płonia, Kijewo, Kliniska Wilekie, Załom